110 raste aktive me Covid-19
Foto: RTKlive
Shëndetësi

110 raste aktive me Covid-19

Kimete Kasumi/ RTKlive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se në total numri i rasteve aktive është 110.

Dje nuk ka pasur dhënie të dozave të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.154 doza të vaksinës, njofton MSh.

Dje nga 137 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19 dhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa