119 raste aktive me Covid-19
Foto: RTKlive
Shëndetësi

119 raste aktive me Covid-19

Kimete Kasumi/ RTKlive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se ë total numri i rasteve aktive është 119.

Sipas njoftimit të IKSHPK-së, u regjistruan edhe 13 raste pozitive me Covid-19.

Gjatë të së njëjtës kohë janë dhënë 47 doza të vaksinës. Që nga fillimi i vaksinimit janë dhënë 1.830.197 doza të vaksinës, 823.583 doza të dyta, 103.078 doza përforcuese dhe doza të treta.

Në 24 orët e fundit, 4 qytetarë janë shëruar nga virusi, duke e çuar numrin e të shëruarve në 225.304.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa