244,297 persona të infektuar që nga paraqitja e COVID-19 në Kosovë
Shëndetësi

244,297 persona të infektuar që nga paraqitja e COVID-19 në Kosovë

Katër persona kanë vdekur dhe 1401 reja me COVID-19, janë raportuar në përditësimin e fundit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë.

Kjo ka bërë që përqindja e të infektuarve të arrinë në 37.70, pasi nga 3.716 testime, mbi 1 mijë kanë dal pozitiv.

Ndërkohë, në raportin e fundit thuhet se numri i të shëruarve është 1219.

Po ashtu, sipas raportit ditor, janë 168 persona që janë vaksinuar. 


APR
Romay Lift