​Dy të vdekur dhe 952 raste të reja me Covid -19
Rtklive
Shëndetësi

​Dy të vdekur dhe 952 raste të reja me Covid -19

RTKLive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 2.619 testime, 952 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, dy persona ka humbur jetën.

Sot janë shëruar 918 qytetarë, derisa në total numri i rasteve aktive është 7 399.

Në 24 orët e fundit nuk ka pasur vaksinim kundër COVID-19.

 


MË SHUME NGA Shëndetësi