​Një i vdekur dhe 780 raste të reja me COVID-19
Rtklive
Foto arkiv/ RTKlive
Shëndetësi

​Një i vdekur dhe 780 raste të reja me COVID-19

RTKlive

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 2.279 testime prej të cilave 780 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Sipas raportit të fundit, një person ka vdekur si pasojë e COVID, ndërsa, 1.562 të tjerë janë shëruar.

Po ashtu, sipas raportit në vendin tonë janë 7.221 raste aktive me COVID-19.

Ndërkohë, brenda 24 orëve 58 persona kanë marrë vaksinën anti-COVID.


MË SHUME NGA Shëndetësi