Elon Musk paralajmëron 75% shkurtim të stafit të Twitter
Tech

Elon Musk paralajmëron 75% shkurtim të stafit të Twitter

RTSH

Multimiliarderi Elon Musk ka paralajmëruar shkurtim me 75% të stafit të Twitter muajin e ardhshëm. Lajmi për planet e Musk, nëse ai përfundimisht merr përsipër biznesin, vijnë në një moment të vështirë për Twitter. Kompania tha në korrik se tashmë kishte "ngadalësuar ndjeshëm punësimin".

Ndërkohë, marrëveshja e Musk për blerjen e Twitter ka sjellë largimin e shumë punonjësve javët e fundit. Kujtojmë se Twitter është përfshirë në një betejë ligjore me miliarderin për muaj të tërë pasi Musk u përpoq të largohej nga marrëveshja e blerjes prej 44 miliardë dollarësh, përpara se të kthente kursin në fillim të këtij muaji.

“Twitter duket se është pa timon, dhe në një spirale në rënie, dhe është përkeqësuar vetëm nga Musk. Duket se do të jetë lundrim i vështirë për ca kohë”, tha Carl Tobias, kryetar i drejtësisë Williams në Universitetin e Richmond.


MË SHUME NGA Tech