Varane e do Mbappe-n në Real Madrid
Sharr Travel

Varane e do Mbappe-n në Real Madrid

Mbrojtësi i Realit, Raphael Varane ka thënë se dëshiron që sulmuesi Kylian Mbappe, t’i bashkohet Realit.

Francezi është lojtari më i kërkuar nga presidenti Florentino Perez në verën e ardhshme.

Dhe Varane e ka bërë të qartë se dëshiron që Mbappe t’i bashkohet gjigantit spanjoll. 

“E dua Mbappen në klub dhe nëse ndonjë herë me pyet, do t’i tregoj gjëra të mira për Realin”, deklaroi ai.

Kontrata e Mbappes me klubin francez skadon në vitin 2022.