Shqipëria U21 fiton ndaj Kosovës
Sharr Travel

Shqipëria U21 fiton ndaj Kosovës

Shaqir Tafa në minutën e 76 dhe Arbnor Muçolli në minutën e 81-të kanë qenë vendimtarë për fitoren e Shqipërisë U21 ndaj Kosovës U21.

Ndeshja e zhvilluar të martën në Elbasan ka qenë e luftuar nga të dy anët, por në fund Shqipëria triumfoi.

Kosova e ka ngushtuar rezultatin në minutën e 89-të, me anë të Blendi Baftiut.