Barcelona dhe Real Madrid në ‘luftë’ për Van De Beek

Barcelona dhe Real Madrid në ‘luftë’ për Van De Beek

Barcelona mund të bëjë një tjetër goditje alla De Jong nga Ajaxi.

Me synimin për të rinovuar repartin e mesfushës drejtuesit pritet të duelojnë me Real Madrid për Van De Beek i cili verën e kaluar ishte pranë kalimit në Madrid.

Katalanasit janë të bindur se 22-vjeçari do të ishte lojtari perfekt për t’ia bashkangjitur De Jong dhe nuk do të kishte probleme ambientimi pasi i përshtatet stilit të lojës të Barçës.  

Problem mbetet konkurrenca e madhe për lojtarin i cili që tani vlerësohet 60 milionë euro ndërsa pas janarit Ajaxi mund të kërkojë edhe më shumë për kartonin e tij.