S’ndalet Gjilani, “rrëzon” edhe Llapin, fitojnë edhe Drenica e Trepça ‘89
Sharr Travel

S’ndalet Gjilani, “rrëzon” edhe Llapin, fitojnë edhe Drenica e Trepça ‘89

Gjilani vazhdon me formën e jashtëzakonshme edhe në xhiron e 11 të IPKO Superligës.

Gjilanasit fituan kryendeshjen e ditës ndaj Llapit 3:0. Golat i realizuan Bushiq, Greca dhe Progni.

Fitore të pastër realizoi edhe Drenica, që mundi Dukagjinin 2:0 me golat e Harmon (2) dhe Mustafës, transmeton Olle.

Minimalisht tri pikë mori Trepça ‘89, të cilës i mjaftoi një gol për të mundur Ferizajn 1:0 me golin e Shaljanit.

IPKO SUPERLIGA

Gjilani – Llapi 3:0

Drenica – Dukagjini 3:0

Trepça ‘89 – Ferizaj 1:0.