Ja kush i gjykon derbit Llapi-Prishtina dhe Feronikeli-Drita
Sharr Travel

Ja kush i gjykon derbit Llapi-Prishtina dhe Feronikeli-Drita

Janë deleguar gjyqtarët e xhiros së 15-të në Ipko Superligë.

Kryendeshjen, Llapi – Prishtina, do ta drejton treshja: Selim Isufi, Bujar Selimaj dhe Erduan Baliqi.

Kurse, ndeshjen tjetër interesante në mes të Feronikelit dhe Dritës i është besuar Genc Nuzës së bashku me asistentët e tij Hyseni e Tahiri, transmeton Olle.

Ndërsa, Dardan Çaka do të jetë së bashku me Morinën e Kelmendin në ndeshjen, Gjilani – Drenica.