Atdhe Nuhiu shtang Çekinë, Kosova në epërsi
Sharr Travel

Atdhe Nuhiu shtang Çekinë, Kosova në epërsi

Kosova ka kaluar në epërsi në duel me Çekinë, sfidë kjo që po luhet në luhet në “Dossan Arena”, në Plzen të Çekisë, raporton RTKLive.com.

Është sulmuesi Atdhe Nuhiu gjen rrugën e golit në minutën e 50-të.

Çekët dhe “Dardanët” përballen në sfidën vendimtare për kualifikim në Evropian e ardhshëm.