Çekia shënon edhe golin e dytë
Sharr Travel

Çekia shënon edhe golin e dytë

Çekia ka shënuar edhe golin e dytë duke kaluar në epërsi kundër Kosovës prej 2-1, sfidë kjo që po luhet në “Dossan Arena”, në Plzen të Çekisë, raporton RTKLive.com.

Është Alex Kral që realizoi edhe golin e dytë për çekët. Kujtojmë se Atdhe Nuhiu solli Kosovën në epërsi në minutën e 50-të.

Çekët dhe “Dardanët” po përballen në sfidën vendimtare për kualifikim në Evropian e ardhshëm.