Thaçi për Kombëtaren: Jeni heronjtë tanë
Sharr Travel

Thaçi për Kombëtaren: Jeni heronjtë tanë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili e ka përcjellë nga afër sonte ndeshjen e Kosovës në Çeki, i ka porositur djelmoshat e Kosovës se janë heronjtë tanë dhe janë shpresa jonë.

Kosova u mposht nga Republika Çeke me rezultat 2-1, në garën për kualifikim në Euro 2020.

“Në humbje dhe fitore, me apo pa pikë, të kualifikuar apo jo, ju na keni dhënë shumë emocione, shumë krenari. Jeni heronjtë tanë. Jeni shpresa jonë!”, ka shkruar Thaçi në Facebook.