Formacionet zyrtare, Arsenal – Brighton
Sharr Travel

Formacionet zyrtare, Arsenal – Brighton

Ka mbetur me pak se një orë para se të fillojë ndeshja mes Arsenalit dhe Brighton në kuadër të Premierë Ligës.

“Topçinjtë” kërkojnë tri pikë në mënyrë që të rikthehen në formën e duhur, derisa Brighton gjithashtu kërkon fitore në mënyrë që të qëndrojë sa më larg zonës së rrezikshme.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

Arsenal (4-4-2): Leno, Bellerin, David Luiz, Sokratis, Koslasinac, Torreira, Xhaka, Willock, Ozil, Aubameyang, Lacazzete.

Brighton (4-3-3): Ryan, Alzate, Dunk, Webster, Burn, Stephens, Propper, Mooy, Gross, Maupay, Connolly.

Kujtojmë që kjo ndeshje zhvillohet në “Emirates” dhe fillon në ora 21:15.