Arsenali kthehet te fitorja, mposht bindshëm Newcastle

Arsenali kthehet te fitorja, mposht bindshëm Newcastle

Arsenal më në fund ka realizuar fitore, duke mposhtur bindshëm 4:0 Newcastle në ‘Emirates’.

Topçinjtë nuk fiton tash e katër ndeshje në Premierligë, duke marrë po aq barazime.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa pjesa e dytë i solli tre pikë skuadrës vendasve.

Pierre Emerick-Aubameyang (54’), Nicolas Pepe (57’), Mesut Ozil (90’) dhe Alexandre Lacazette (90+5′) realizuan në fitoren e skuadrës së Artetas.

Arsenali renditen në pozitën e 10 me 34 pikë, kurse dy pozita më poshtë me 31 pikë renditen Newcastle.