Real Madrid - Manchester City, formacionet zyrtare

Real Madrid - Manchester City, formacionet zyrtare

Pas pak minutash zhvillohet ndeshja mes Real Madrid dhe Manchester City, në kuadër të 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Si City ashtu edhe Real Madrid do mundohen ta përfundojnë ndeshjen me rezultat pozitiv.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Mendy, Modric, Casemiro, Valverde, Isco, Benzema, Vinicius.

Manchester City: Ederson, Walker, Laporte, Otamendi, Mendy, Rodrigo, Gundogan, Mahrez, De Bruyne, Bernando, Jesus.

Ndeshja do zhvillohet në "Santiago Bernabeu" dhe fillon në ora 21:00.