Guardiola e do shkëmbimin Silva-James

Guardiola e do shkëmbimin Silva-James

Manchester City është duke shfaqur interesim për mesfushorin e Real Madrid, James Rodriguez.

Kolumbiani ka humbur besimin e trajnerit, Zinedine Zidane, andaj me shumë mundësi do largohet në fund të sezoni.

Trajneri i “Citiziens”, Pep Guardiola është admirues i James dhe e do në skuadër për sezonin e ardhshëm.

Raportimet thonë se Guardiola është i gatshëm ta shkëmbejë me sulmuesin, Bernando Silva.

Në garë për James janë edhe dy klubet e tjera angleze, Everton dhe Ëolves.