Edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare në përkrahje të Albin Kurtit

Edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare në përkrahje të Albin Kurtit

Pas kapitenit të Kombëtares së Kosovës Amir Rrahmanit, edhe mbrojtësi i Hajduk Splitit dhe Shqipërisë, Ardian Ismajli ka dalë publikisht në përkrahje të kryeministrit në detyrë, Albin Kurti.

Ismajli, i lindur në një fshat të Podujevës, i cili ka luajtur për Prishtinën dhe 2 Korrikun, pretendon se Kurti do t’i fitojë mbi 50% të votave në zgjedhjet e ardhshme.

“Shihemi me 51%. Hallall çdo votë o king”, ka shkruar 23-vjeçari në Instastory në Instagram.

Ismajli, i cili në vitin 2018 vendosi ta braktisë ekipin kombëtar të Kosovës për atë të Shqipërisë, për shkak të mungesës së hapësirës tek Dardanët, e ka fituar vendin e një titullari të padiskutueshëm në Hajduk dhe Kombëtaren kuqezi.