Pesë arsyet pse Reali duhet ta blejë Mbappen

Pesë arsyet pse Reali duhet ta blejë Mbappen

Real Madrid që nga viti 2018 ndjen mungesën e madhe të Cristiano Ronaldos, i cili u transferua te Juventus.

Së fundmi, gazeta pranë klubit madrilen, “Marca” ka renditur 5 arsye se përse francezi do të jetë trashëgimtari i portugezit në Madrid.

1. Përmbush një ëndërr të futbollistit francez

2. Nuk ka rinovuar kontratën me PSG, teksa aktualja mbaron në vitin 2022

3. Edhe pse vetëm 21 vjeç, ai është një futbollist i klasit botëror si Messi dhe Ronaldo

4. Talenti ka idhull trajnerin e madrilenëve, Zinedine Zidane

5. Nuk është një sulmues qendror, por garanton shumë gola