27 vjet më parë, Totti debutonte te Roma si një 16 vjeçar

27 vjet më parë, Totti debutonte te Roma si një 16 vjeçar

Kishin mbetur edhe tre minuta lojë dhe Roma falë golave të Canigga dhe Mihajlovic, po fitonte 2:0 në fushën e Brescias.

Vujadin Bosokov, trajner i Romës, shikon nga bankina dhe vendos të bëjë një zëvendësim.

Ai djalë 16 vjeç e gjysmë, një ditë më parë kishte luajtur për të rinjtë e Romës, ku edhe kishte shënuar.

Ishte 28 marsi i vitit 1993, kur në stadiumin ‘Rigamonti’, në fanellën e Romës po debutonte Franceso Totti.

Ai tani, gjithë karrierën e kaloi te Roma, duke u shndërruar në një legjendë për këtë klub.

Me 785 ndeshje dhe 307 gola, Totti konsiderohet si futbollisti më i madh në histori të Romës.

Në vitin 2017 u pensionua nga futbolli, me një titull të Serie A të fituar dhe një kupë të botës me Italinë.