“Dridhet” Dortmundi, Sancho kërkon largimin
Sharr Travel

“Dridhet” Dortmundi, Sancho kërkon largimin

Talenti anglez, Jadon Sancho mbase po numëron ditët tek Borussia Dortmund.

Mediat e huaja raportojnë së ylli anglez, dëshiron largimin nga “milionerët” e Gjermanisë.

Sancho, i cili me performancën e tij, ka ndezur interesimin e top-klubeve, duket së karrierën do ta vazhdojë në Premier League, një nga ligat më të forta në planet.

Dy klubet e mëdha angleze, Manchester United dhe Chelsea janë në ndjekje të Sancho, por sipas mediave në ishull, lojtari është më afër “Djajve të Kuq”.