Vdes talenti 18-vjeçar i Skënderbeut
Sharr Travel

Vdes talenti 18-vjeçar i Skënderbeut

Një ditë e zezë për futbollin shqiptar. Futbollisti i akademisë së KF Skënderbeu, Dorian Tahirllari, është ndarë nga jeta.

18-vjeçari para më shumë se një viti zbuloi se vuante nga tumor malinj në stomak, shtyllën kurrizore dhe në veshka, teksa kërkoi ndihmën e njerëzve për ta kryer operacionin.

Megjithatë, pavarësisht prej vuajtjeve të mëdha dhe kurimeve, Doriani nuk ia doli dot ta kalojë përfundimisht këtë sëmundje.