Formacionet zyrtare: Werder-Eintracht, Rashica në stol
Sharr Travel

Formacionet zyrtare: Werder-Eintracht, Rashica në stol

Sot (e mërkurë) do të zhvillohet ndeshja mes Werder Bremen dhe Eintracht Frankfurt, e vlefshme për xhiron e 29-të të Bundesligës.

Ylli i Kosovës, Milot Rashica nuk do luaj nga minuta e parë, shkaku i lëndimit që ka pësuar në ndeshjen e kaluar, por pritet të hyjë në lojë gjatë pjesës së dytë.

Skuadra e Rashicës kërkon fitore me shpresën të largohet nga zona e rrezikshme.

Formacionet zyrtare:

Werder Bremen: Pavlenka, Vogt, Osako, Selke, Veljkovic, Moisander, Bartels, Selassie, Klaassen, Friedl, Eggestein.

Eintracht Frankfurt: Trapp, Kostic, Gacinovic, Hinteregger, Kamada, Rode, Toure, Abraham, Hasebe, Kohr, Silva.