Do ta mbajmë mend gjatë triumfin në Champions
Sharr Travel

Do ta mbajmë mend gjatë triumfin në Champions

Kanë kaluar tre vite nga finalja e Champions League në Cardiff. Një natë makthi për Juventus-in që u shkatërrua nga Real Madrid.

Los Blancos kanë realizuan “dopietën” pas triumfit në La Liga dhe kanë mbrojtur titullin e kampionëve të Europës të fituar 12 muaj më parë kundër Atletico Madrid.

Tony Kroos ka kujtuar atë mbrëmje magjike për Real Madrid në një intervistë të dhënë për Goal.com:

“Kam vetëm kujtime të bukura nga finalja kundër Juventus, që e fituam 4-1. Kemi luajtur ndoshta pjesën e dytë më të mirë qëkur jam te Real Madrid”.

“Fituam Champions League-ën e dytë radhazi pas asaj në Milano. Një natë që do ta mbajmë mend për një kohë të gjatë”.