Prishtina nënshkruan me supertalentin Albin Prapashtica

Prishtina nënshkruan me supertalentin Albin Prapashtica

Skuadra e Prishtinës përveç futbollistëve më përvoj që i transferoj këto, ata po përkujdesën që të sjellin edhe talentë në ekip.

Super talenti i 2 Korrikut, Albin Prapashtica është futbollisti më i ri që do ta veshë fanellën e Prishtinës.

18 vjeçari ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me kryeqytetasit dhe pritet të jetë pjesë e rëndësishme e klubit në sezonin e ri.

Prapashtica së fundmi ishte pjesë në prova tek ekipi i madh kroat, Dinamo Zagreb.