​Xhaçka: Forcat e Armatosura po qëndrojnë me qytetarët në Kakavijë

​Xhaçka: Forcat e Armatosura po qëndrojnë me qytetarët në Kakavijë

Ministrja e Mbrojtjes në Qeverinë e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka njoftuar se autoritetet diplomatike janë në komunikim të vazhdueshëm me palën greke për lehtësimin e procedurave, ndërkohë Forcat e Armatosura e kanë gdhirë me qytetarët që qëndrojnë në radhë në Kakavijë.

Sipas saj, Forcat e Armatosura po ofrojnë ofruar ndihmë shëndetësore, ndihma ushqimore, ujë të pijshëm dhe asistencë për higjienën sanitare në terren.


MË SHUME NGA Aktuale