Chelsea – Liverpool, formacionet zyrtare

Chelsea – Liverpool, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të javës në Premierligë mes Chelseat dhe Liverpoolit.

Blutë vijnë në këtë ndeshje më të motivuar se kurrë, pas merkatos fantastike që patën, megjithatë mungesa janë të shumta duke nisur nga Christian Pulisic, Hakim Ziyech, Thiago Silva e Ben Chilwell.

Në anën tjetër, skuadra e Jurgen Klopp e fitoi ndeshjen e parë ndaj Leeds në ‘Anfield’, por la shumë për të dëshiruar me lojën e zhvilluar.

Takimi fillon në orën 17:30, ndërsa më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Chelsea: Kepa, James, Zouma, Christensen, Alonso, Jorginho, Kante, Kovacic, Mount, Havertz, Werner

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Van Dijk, Fabinho, Robertson, Henderson, Keita, Wijnaldum, Mane, Firmino, Salah.