Konoplyanka në ‘radarin’ e klubit të madh spanjoll

Konoplyanka në ‘radarin’ e klubit të madh spanjoll

Valencia kanë identifikuar sulmuesin e Shakhtar Donetsk Yevhen Konoplyanka si një transferim të mundshëm, sipas “Todofichajes”.

Klubi spanjoll nga La Liga, e kanë identifikuar 31 vjeçarin si zëvendësim të mundshëm për Denis Cheryshev, i cili pritet të rikthehet në Rusi vitin tjetër.

Konoplyanka nuk është më pjesë e planeve të Shakhtar Donetsk, dhe mund të jetë i hapur drejt një aventure të re në La Liga.