Liverpool- Atalanta, formacionet zyrtare

Liverpool- Atalanta, formacionet zyrtare

Rrethi i katër i ndeshjeve të Grupid D të Ligës së Kampionëve sjell sonte me fillim nga ora 21:00 ndeshjen ndërmjet Liverpoolit dhe Atalantës.

Liverpooli e pret skuadrën italiane në këtë ndeshje si lider i grupit D me nëntë pikë, kurse Atalanta i ka katër pikë në vendin e tretë, aq sa ka edhe Ajaxi në vendin e dytë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson; N Williams, R Williams, Matip, Tsimikas; Milner, Wijnaldum, Jones; Salah, Origi, Mane

Atalanta: Gollini; Toloi, Romero, Gjimshiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Ilicic, Pessina; Gomez