Liga e Kampionëve, përfundojnë pjesët e para të gjashtë takimeve

Liga e Kampionëve, përfundojnë pjesët e para të gjashtë takimeve

Kanë përfunduar 45 minutat e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve nga grupet A,B,C dhe D të cilat kanë filluar nga ora 21;00.

Në ndeshjen kryesore të kësaj mbrëmjeje ndërmjet Interit dhe Real Madridit, janë mysafirët ata të cilët po avancojnë me rezultat 0-1 që nga minuta e shtatë e ndeshjes me golin e Eden Hazard nga pika e bardhë.

Liverpooli dhe Atalanta janë duke luajtur baras me rezultat 0-0, ndërsa Bayerni po avancon ndaj Salzburgut me rezultat minimal 1-0.

Rezultatet nga ndeshjet tjera janë këto:

Ajax – Midjyflan 0-0

Atletico Madrid – Lokomitivo Moscow 0-0

Marseille – Porto 0-1