“Forca miku im”, ylli i Juves dedikim sulmuesit të Shqipërisë

“Forca miku im”, ylli i Juves dedikim sulmuesit të Shqipërisë

Lëvdata Myrto Uzunit dhe më pas dedikim për Giacomo Vrionin.

Alvaro Morata gjatë kësaj jave nuk e ka kursyer mirësinë ndaj shqiptarëve dhe dje golin e shënuar kundër Benevento ia kushtoi pikërisht futbollistë të kombëtares kuqezi.

Giacomo Vrioni, pjesë e skuadrës së Juventusit, ditët e fundit ka pësuar një frakturë në stërvitje dhe i duhet të operohet. Morata ka menduar që golin e djeshëm t’ia dedikojë pikërisht djaloshit nga Sukthi.

Spanjolli, pas ka shënuar i është drejtuar një prej kamerave në stadiumit dhe dallohet qartë kur thotë “Forca miku im”. Nuk mungon edhe falënderimi i Vrionit, që e ka postuar videon në “Instagram”.