​Hazard nuk ia del të rikuperohet për ndeshjen kundër Shakhtarit

​Hazard nuk ia del të rikuperohet për ndeshjen kundër Shakhtarit

Eden Hazard është përjashtuar nga ndeshja e Ligës së Kampionëve të Real Madridit me Shakhtar Donetsk për shkak të dëmtimit, por Karim Benzema është përsëri në listën e të ftuarve.

Reprezentuesi i Belgjikës arriti në Real në verën e vitit 2019 duke u vlerësuar shumë, por ka pasur një kohë jo të mirë në Madrid për shkak të dëmtimeve, përcjell KosovaPress.

Lëndimi e goditi përsëri lojtarin në fundjavë, ndërsa Hazard çaloi kundër Alavesit në La Liga.

Ai luajti vetëm 30 minuta të humbjes tronditëse 2-1 në shtëpi, pas së cilës menaxheri Zinedine Zidane dha një azhurnim të lëndimit.

"Unë mendoj dhe shpresoj që të jetë vetëm një goditje," tha Zidane në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes. "Shpresoj se nuk është muskuloz".

Mund të jetë që shpresat e Zidane janë realizuar dhe problemi është vetëm një goditje, por me një kthesë të thjeshtë tre ditore midis dy ndeshjeve, Hazard nuk është përfshirë në skuadrën e 21 personave për ndeshjen e së martës.