​Deklarata e Mourinhos pas barazimit me Chelsean

​Deklarata e Mourinhos pas barazimit me Chelsean

Shefi i Tottenhamit, Jose Mourinho thotë se lojtarët e tij nuk janë të kënaqur me marrjen e vetëm një pike ndaj Chelseat të Dielën. Tottenhami u kthye në krye të Premier League pas barazimit 0-0 në “Stamford Bridge”.

Skuadra e Mourinhos bëri një paraqitje të fortë mbrojtëse për të mbajtur larg skuadrën e Frank Lampard. Por Mourinho thotë se lojtarët e tij janë të zhgënjyer që nuk fituan ndeshjen.

"Një barazim në “Stamford Bridge” është zakonisht një gjë pozitive dhe qëndrimi në krye të kampionatit është gjithashtu një gjë pozitive," tha portugezi për “Sky Sports.”

"Por dhoma ime e veshjes nuk është e kënaqur me këtë dhe kjo është fantastike. Është një ndryshim i plotë i mentalitetit dhe personalitetit.

"Kjo ishte një lojë ku ne i respektuam ata dhe ata na respektuan. Askush nuk luajti bixhoz sot ose nuk u përpoq të ndryshonte drejtimin e lojës. Të gjithë ishin në një situatë ku një gabim mund të kushtonte, veçanërisht në 15 minutat e fundit."