​Napoli e shkatërron Romën në “Diego Armando Maradona”

​Napoli e shkatërron Romën në “Diego Armando Maradona”

Napoli i Genaro Gattusos fiton përsëri në nderim të Maradonas dhe mbingarkon Romën me një rezultat të thellë 4-0.

“Giallorossët” krijuan menjëherë një rast të rrezikshëm me Pedron, por që nga ai moment nikoqirët marrin komandën e lojës dhe zhbllokohen me Insigne -n pas gjysmë ore, falë një goditje të lirë: gol dhe përkushtim me një fanellë për Diegon.

Në pjesën e dytë Fabian Ruiz dyfishon epërsinë e pastaj Mertens dhe Politano e mbyllin atë.

Napoli dhe Roma kanë nga 17 pikë në tabelë dhe renditen në vendet pese dhe gjashtë.

Kujtojmë se kjo ndeshje ishte e para në stadiumin e Napolit të ri-emëruar si “Diego Armando Maradona”.