Tottenhami vendos, Bale rikthehet në Real

Tottenhami vendos, Bale rikthehet në Real

Gareth Bale do të rikthehet në Real Madrid në fund të këtij edicioni.

“The Sun” raporton se Tottenham Hotspur nuk është i interesuar për të mbajtur Balen edhe në edicionin e ardhshëm. Arsyeja për rikthimin e uellsianit  në Real është paga e lartë dhe paraqitjet jo bindëse për “Spurs”.

Kontrata e Bale me Realin është deri në vitin 2022, kurse për Tottenhamin është paraqitur në 12 ndeshje dhe ka shënuar tre gola.