Lazio fiton bindshëm ndaj Romës

Lazio fiton bindshëm ndaj Romës

Derbi romak i ka takuar Lazios.

Ndeshja e zhvilluar të premtën ka përfunduar me rezultat 3  -  0. 

Ciro Immobile me një dhe Luis Alberto me dy gola kanë vendosur takimin. 

Në dhjetë minutëshin e fundit u aktivizua edhe kosovari Vedat Muriqi.