City me një këmbë në rrethin tjetër

City me një këmbë në rrethin tjetër

Bernardo Silva në minutën e 29-të dhe Gabriel Jesus në minutën e 65’ i kanë dhënë fitoren Manchester Cityt.   

Klubi anglez ka fituar ndaj gjermanëve të Borussia Monchengladbach.

Ndeshja e zhvilluar në Gjermani ka mbaruar me rezultat 2-0. 

City do të shkonte tutje edhe nëse do të barazonte apo edhe nëse do të pësonte minimalisht në ndeshjen e dytë.