Ja si duket tabela e Superligës pas dy ndeshjeve të sotme

Ja si duket tabela e Superligës pas dy ndeshjeve të sotme

Sa vije fundi i sezonit, gara për titull të kampionit në Superligën e Kosovës, bëhet gjithnjë e më e ashpër.

Drita, Ballkani dhe Prishtina vazhdojnë ‘luftën’ për majat e tabelës. Gjilanasit me fitoren e sotme në udhëtim tek Trepça ’89 (0-1), mbesin në krye të tabelës me 64 pikë të tubuara, tri më shumë së Ballkani që sot mundi Feronikelin (0-2).

E treta në renditje është Prishtina e cila pas fitores së djeshme kundër Arbërisë, ka 60 pikë.