Llapi-Prishtina, ky është rezultati i pjesës së parë

Llapi-Prishtina, ky është rezultati i pjesës së parë

Pjesa e parë ndërmjet Llapit dhe Prishtinës, është mbyllur baras 1-1.

Llapjanët dhe prishtinasit po luajnë në ‘Zahir Pajaziti’ në sfidën kthyese të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës.

Enis Gavazaj (6’), zhbllokoj ndeshjen duke kaluar skuadrën e Prishtinës në epërsi prej 0-1, derisa Ahmed Jonuzi (15’), barazoi shifrat në 1-1, rezultat më të cilin skuadrat shkuan në pushim.

Kujtojmë së ndeshja e parë e luajtur në kryeqytet është mbyllur me fitoren e llapjanëve prej 2-3.

Pas pak nis pjesa e dytë.