“E kanë mendjen vetëm tek paratë”, Koeman sulmon ashpër UEFA-n

“E kanë mendjen vetëm tek paratë”, Koeman sulmon ashpër UEFA-n

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman në konferencën për shtyp para sfidës së nesërme ndaj Getafes, gjeti rastin të komentonte dhe krijimin e Super Ligës së re, teksa sulmoi ashpër UEFA-n duke thënë se e kanë mendjen vetëm tek paratë.

Koeman e nisi fjalën e tij mbi një status të mbrojtësit të Barcelonës, Zherard Pike, i cili shprehej se futbolli i përket fansave.

“Unë nuk dua të flas shumë për këtë çështje, por jam dakord me fjalët  e Piques. Ka lojtarë që kanë luajtur një numër të jashtëzakonshëm ndeshjesh. Flitet për Superligën, Ligën e Kampionëve, por UEFA injoron lojtarët që luajnë kaq shumë ndeshje. Vetëm paratë kanë rëndësi për ta. Shikoni oraret për këtë sezon, nesër do të luajmë në orën 10 të darkës”, u shpreh Koeman.