Barcelona fitore ndaj Getafes, ruan shpresat për titull

Barcelona fitore ndaj Getafes, ruan shpresat për titull

Barcelona ka fituar 4-2 ndaj Getafes duke mbajtur kështu gjallë shpresat për titull.

Ishte minuta e 8′ kur Messi zhbllokoi shifrat. Por vetëm 4 minuta më vonë Getafe barazoi pas një autgoli të Lenglet, transmeton Albeu.com

Në fund të pjesës së parë Barcelona realizoi dhe 3 gola të tjerë. Fillimisht një autogol nga miqtë me autor Chakla në minutën e 28′  Messi në të 33′ dhe Araujo 88′.

Ndërkohë, Getafe provoi të rihapën ndeshen duke ngushtuar shifrat në 3-2 me Unal në minutën e 69′ por vetëm kaq pasi katalanasit e ruajtën avantazhin deri në fund.