Media italiane: Mourinho kërkon të transferojë dyshen e PSG-së në Romë

Media italiane: Mourinho kërkon të transferojë dyshen e PSG-së në Romë

Jose Mourinho raportohet se kërkon Alessandro Florenzin dhe Mauro Icardin te Roma.

Portugezi është emëruar trajneri i ri i Romës dhe do të fillojë aventurën e tij të re sezonin e ardhshëm.

Mediumi italian, Corriere della Sera, raporton se Florenzi dhe Icardi po kërkohen nga Mourinho.

Ish-trajneri i Real Madrid, po kërkon që të përforcojë skuadrën e tij të re, në mënyrë që të luftojë për Ligën e Kampionëve.

Florenzi është një produkt i akademisë së Romës dhe do të mirëpriste një rikthim të tillë, derisa Icardi kishte luajtur më herët te Interi.