Van Dijk mbetet jashtë ‘Euro 2020’

Van Dijk mbetet jashtë ‘Euro 2020’

Virgil van Dijk do të humbasë Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Tashmë është zyrtarizuar edhe nga trajneri i Holandës, Frank de Boer.

Van Dijk mungon që nga tetori i vitit 2020 kur dëmtoi rëndë ligamentet e gjurit dhe dëshiron të fokusohet gjatë verës në rikuperim për të qenë 100% gati për sezonin 2021/22. “Më vjen vërtetë keq për të, sepse ai është kapiteni ynë”, u shpreh De Boer. “Ne e kemi respektuar vendimin e tij”. “Shpresojmë se ai do të jetë me ne në Kupën e Botës në Katar”. “Unë fola me Virgilin dhe ai me tregoi situatën, është realist”.