Atletico Madridi sot mund të shpallet kampion i La Ligas

Atletico Madridi sot mund të shpallet kampion i La Ligas

La Liga sot vjen me xhiron e parafundit, me takimet që fillojnë nga ora 18:30.

Nëse skuadra e Atletico Madridit e fiton sot ndeshjen ndaj Oasunas mund të shpallet kampion, transmeton IndeksOnline.

Kështu, në rast se Reali barazon ose humb ndaj Athletic Bilbaos dhe Atletico Madridi fiton takimin me Osasunen atëherë klubi i Simeones do të shpallet kampion.