Itali-Zvicër, ky është rezultati i pjesës së parë

Itali-Zvicër, ky është rezultati i pjesës së parë

Një ndeshje e jashtëzakonshme është duke u zhvilluar ndërmjet Italisë dhe Zvicrës në stadiumin “Olimpico” të Romës.

Skuadra e Roberto Mancinit është duke avancuar me rezultat minimal 1-0 me golin e realizuar nga Manuele Locatelli në minutën e 26’ të ndeshjes.

Italia është duke e dominuar ndeshjen madje e realizoi edhe një tjetër gol përmes Cheiellinit por i cili u anuluar pasi italiani luajti me dore paraprakisht.