Shaqiri: Jemi në presion, duhet të fitojmë ndaj Turqisë

Shaqiri: Jemi në presion, duhet të fitojmë ndaj Turqisë

Ylli i Kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka folur para ndeshjes me Turqinë.

Zvicra pësoi humbje bindëse ndaj Italisë (0-3), ndërsa duhet të fitojnë në ndeshjen e fundit që të kualifikohen.

Shqiptari që ishte afër të shënonte ndaj Zvicrës ka folur para kësaj sfidë interesante.

“Tani kemi pak presion dhe duhet ta fitojmë ndeshjen e fundit. Për ta bërë këtë, duhet të provojmë të krijojmë me shumë mundësi”.

I pyetur për ndeshjen ndaj Italisë, Shaqa theksoi se rezultati ishte i lartë.

“Rezultati ishte definitivisht dy gola shumë lartë. Italianët morën shanset që kishin. Ne jo. Kjo ishte diferenca e madhe. Ne gjithashtu kishim disa skena ofensivë dhe shanse”, deklaroi ai, transmeton lajmi.

Ndeshja mes Zvicrës dhe Turqisë zhvillohet të dielën me fillim nga ora 18:00.