Nëse jo Haaland, Chelsea synon një tjetër sulmues

Nëse jo Haaland, Chelsea synon një tjetër sulmues

Erling Haaland është opsioni kryesor i Chelseat për sulmin e tyre në edicionin 2021/2022, transmeton Telegrafi.

The Blues po tentojnë të transferojë sulmuesin norvegjez, pas shkëlqimit te Borussia Dortmundi.

Mirëpo, skuadra gjermane po kërkon së paku 170 milionë euro për ta liruar Haalandit që të kalojë te Chelsea dhe ende nuk ka asnjë ofertë zyrtare.

The Blues mund të ofrojnë lojtarë dhe një shumë të parave, për të bindur Dortmundin që ta shesë lojtarin në këtë afat.

Nëse nuk arrihet marrëveshja mes të dyja palëve, atëherë Chelsea do të tentojë transferimin e Gerard Morenos nga Villareali.

Spanjolli 29-vjeçar në edicionin e kaluar shënoi 30 gola dhe bëri 11 asistime në 46 paraqitje në të gjitha garat.

Kartoni i tij është në vlerën e 30 milionë eurove, e natyrisht se do të ishte një opsion më i lirë, mirëpo jo një zgjidhje e përhershme.