Arianit Ferati transferohet tek Fortuna Sittard

Arianit Ferati transferohet tek Fortuna Sittard

Edhe një shqiptar nga Kosova do ta provojë futbollin holandez. Arianit Ferati ka nënshkruar me skuadrën holandeze, Fortuna Sittard me të cilën ishte në prova tash e disa kohë dhe sipas klubit holandez, ai kishte bindur zyrtarët e lartë duke bërë që ata të nënshrkuajnë me të.

Ferati nënshkroi kontratë dy vjeçare me opsion për të shtuar edhe një të tretë.

“Më pëlqeu periudha e fundit, jam vërtet i lumtur që arrita t’i bind zyrtarët e Fortuna Sittard dhe tashmë jam lojtar i tyre”, tha Ferati.

“Do të jap kontributin tim për skuadrën, mezi pres ti njoftoj shokët e skuadrës ti shoh tifozët në stadium dhe ju siguroj që do të jap gjithçka nga vetja”, deklaroi Arianit Ferati.

Mesfushori Ferati karrerën e ka filluar në futbollin gjerman, përkatësisht tek Stuttgart.