Drita përmbys rezultatin kundër 15-herë kampionit të Holandës

Drita përmbys rezultatin kundër 15-herë kampionit të Holandës

Drita ka arritur të kaloj në epërsi 2-1 ndaj Feyenoordit dhe me një rezultat të tillë është mbyllur pjesa e parë.

Fillimisht për Feyenoordin realizoi Til në min e 7’.

Por skuadra e Dritës reagoi shpejt në min e 12’ me golin e Marko Simonovskit.

Kater minuta më vonë realizoi Astrit Fazliu në min e 16′.